VAKFIMIZIN SALAVAT SEFERBERLİĞİ AÇIKLAMASI-2019

VAKFIMIZIN SALAVAT SEFERBERLİĞİ AÇIKLAMASI-2019

بسم الله الرحمن الرحيم

Bizleri karanlıklardan aydınlıklara çıkaran Rabbimize hamd, muttakilerin önderi Resul-i Ekrem’e (s.a.v) salat ve selam olsun.

“Şüphesiz Allah ve melekleri, Peygamber’e salat(salavat) ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (Ahzab-56)

“Kim bana bir defa salât ve selâm getirirse bu sebeple Allah Teâlâ da ona on misli merhamet eder.” (Müslim)

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Her Güne Binler Salâvat’ sloganıyla Salavat Seferberliği başlatmış bulunmaktayız. Mart ve Nisan ayları boyunca Salavat Seferberliğimiz devam edecektir.

Bu tatlı seferberliğe iştirak edecek bütün Peygamber Âşıkları, Mart ve Nisan ayı boyunca dillerinden ve gönüllerinden hiç eksiltmediği salâvatlarını arttırarak zikirlerine şevkle devam etmelidirler. O Resulün “Kıyamet günü bana insanların en yakın olanları, bana en çok salât ve selâm getirenlerdir” sözüne mazhar olabilmek için zaman ve mekân sınırlaması koymadan O’na salat getirmek, O’nu yüceltmek üzerimize düşen elzem bir vazifedir.

Sokaklar, caddeler O’nun adını duymakla huzur bulduğunu; evler, O’nun adıyla nurlanacağını; iş yerleri O’nun adıyla bereketlendiğini hiçbir mümin unutmamalıdır.

O’nu sevmenin, O’na salat etmenin bir tercih meselesi olmayıp bir zorunluluk, bir ilahî emir olduğunu bütün Müslümanlar idrak etmelidirler.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (aleyhi’s-selatu ve’s-selam) çokça anıp ismini zikretmek bile birey ve toplum üzerinde müspet bir etki bıraktığının farkındayız. O’nun ismi bile gönüllere şifa, dertlilere devadır.

Dünya ve ahiret saadetini isteyenler, O’na salat(salavat) getirerek kalplerini terbiye edebilirler. Affedilmek için, O’na komşu olabilmek için, diller O Resul-i Ekrem’i zikretmelidir.

Salavat Seferberliğin vesilesiyle Mart ve Nisan ayları boyunca dilimizden düşürmediğimiz zikirler sayesinde sonraki aylarda da dilimizi böyle hayırlı zikirlere alıştırmış oluruz.

 Başta kendi nefsimiz olmak üzere ailemiz, eş, çocuk, akraba ve dostlarımızı bu hayırlı zikre katmak için seferberlik başlatmalıyız.

      Ey Peygamber Âşıkları! Yediden yetmişe tüm Peygamber Sevdalılarını Salavat seferberliğe iştirak etmeye ve bu hayırlı amelden geri kalmamaya davet ediyoruz.

O Rahmet Peygamberine Sonsuz Salat ve Selam olsun. 3.03.2019

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

Paylaş