MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ MESAJI-2019

MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ MESAJI-2019

بسم الله الرحمن الرحيم

VAKFIMIZIN MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ MESAJI

Hamd, âlemlerin Rabbine; salat ve selam da O’nun Resulünün ve takipçilerinin üzerine olsun.

 “Andolsun size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı çok şefkatli ve merhametlidir.”  [Tevbe Suresi 128. Ayet]

İnsanlık tarih boyunca yaşanmış en karanlık dönemlerden birinden geçiyordu. Yaratılışın gayesi, hayatın manası silinmişti. Yeryüzünde yaşayan insanların çoğu başıboşluk ve karanlık dehlizlere dalmıştı. Doğu’suyla Batı’sıyla tüm insanlık hiç olmadığı kadar alçalmış, adeta zillet perdesini üzerine çekmişti.

Zalimin zulmüne maruz kalmış mazlum ve mustazaf milletler kendilerini bu zulümden kurtaracak ilahî kurtarıcıyı bekliyordu. Mazlumların gözleri her tarafta adaletle kendilerini yönetecek adil idarecileri arıyordu. Diri diri toprağa gömülen kızlar, insanlıktan nasibini almamış babalara şefkat ve merhameti öğretecek öğretmeni bekliyordu. Adeta bir mal gibi alınıp-satılan, kullanılmaktan başka hiçbir kıymet-i harbiyesi olmayan kadınlar-anneler, cenneti ayaklarının önüne serecek, onlara adil davranacak, onları hak ettikleri konuma getirecek bir müjdecinin muştusunu bekliyordu.

Zulüm, tuğyan ve isyan ile dolmuş yeryüzü bütün benliği ile getireceği ilahi emirleriyle bütün insanlığı kurtaracak, karanlıkları nura gark edecek, adaleti ve hakkaniyeti yeryüzünde tesis edecek bir müjdeciyi bekliyordu.

İnsanlığın içinde bulunduğu böylesi bir zaman diliminde Allah(cc), mü’minlere karşı şefkatli, zalimlere karşı şiddetli olan Hz. Muhammed’i(sav) , tüm insanlığın kurtarıcısı olarak gönderdi. Rebiulevvel Ayı’nın 12. Gecesi dünyaya gelen Peygamber Efendimiz(sav), gelişiyle tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren ve dünyayı yerinden sarsacak değişimlerin ilk kıvılcımlarını vermişti. 63 yıllık hayatının her karesinde insanlığın kendisinden istifade edeceği bir hayat modeli ortaya koymuştu. Yaşadığımız şu çağda bütün insanlığın O’nun(sav) kurtuluş reçetesine ihtiyacının olduğu apaçık ortadadır.

Doğumuyla tarihin seyrini değiştiren Peygamber Efendimiz’in(sav) dünyaya geldikleri Hicri 12 Rebiulevvel günü, tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor. O’nun(sav) gelişiyle insanlığın, insanca yaşamanın yeniden tesis edildiği o mübarek günler yeniden hatırlanıyor. Miladi 8 Kasım Cuma günü âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in(sav) mübarek viladetinin yıldönümü idrak edilecektir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın(sav) mübarek viladetinin yıl dönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyoruz. Bu gecenin Peygamber Efendimizin(sav) daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını diliyor, tüm halkımızı camilerde buluşmaya, zikirlerle salavatlarla gecemizi geçirmeye ve salonlarda icra edeceğimiz Örnek Aile Rehberi Hz. Muhammed(sav) temalı Mevlid-i Nebi etkinliklerine davet ediyoruz

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

Paylaş