HZ. PEYGAMBERİ ANLAMA VE SÜNNETİNİ YAŞAMA ETKİNLİKLERİ İLE İLGİLİ MESAJIMIZ – 2021

HZ. PEYGAMBERİ ANLAMA VE SÜNNETİNİ YAŞAMA ETKİNLİKLERİ İLE İLGİLİ MESAJIMIZ – 2021

بسم الله الرحمن الرحيم

HZ. PEYGAMBERİ(sav) ANLAMA VE SÜNNETİNİ YAŞAMA-2021

Hamd, âlemlerin Rabbi, Rahman-Rahim ve Din Gününün Maliki olan Allah’adır. Salat ve selam, Efendimiz Hz. Muhammed’in(aleyhi salâtu vesselam), Ehl-i Beyti’nin, Ashab-ı Kiramın ve kıyamet gününe kadar O’nun yolunu takip edecek olan muvahhid Müslümanların üzerine olsun.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (aleyhi salâtu vesselam) anlama ve sünnetini yaşama adına yurdun farklı noktalarında çok yönlü etkinliklerin düzenleneceği bir kutlu mevsime daha girdik. Sonsuz kerem sahibi Rabbimiz; halkımızı, Peygamber sevdasıyla buluşturacak ve birleştirecek bu kutlu ve nurlu mevsime bizleri bir kez daha ulaştırdı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Hz. Peygamberi(aleyhi salâtu vesselam) Anlama ve Sünnetini Yaşama” adıyla düzenleyeceğimiz “Mevlid Haftası” etkinliklerine Bismillah diyerek başlıyoruz. Bu seneki temamız,  “İnsanlığın Şifası Peygamber Sevdası (aleyhi salâtu vesselam)” olacaktır.

Vakıf olarak halkımızın sağlık ve selameti önceliklerimizin arasındadır. Bu sebeple geçen yıl etkinliklerimizi icra edemedik. İnşallah bu salgın musibetinden tez zamanda kurtulup bir an önce yüz binler halinde meydanlarda buluşup Peygamber sevdamızı haykıracağız.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak inanıyoruz ki insanları huzur, selamet ve sıhhate götürecek tek yol “İnsanlığın Şifası Peygamber Sevdası (aleyhi salâtu vesselam)” etrafında buluşmaktır. Biz de her zaman ve her ortamda, özellikle Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama etkinliklerinde bu gerçeği sunmaya çalışacağız.

Halkımızı, Peygamber Sevdalısı tüm kardeşlerimizi; erkek kadın, genç yaşlı ve çocuk demeden bu sene 5-11 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Mevlit Haftası etkinliklerini takip etmeye ve bu etkinlere katılmaya davet ediyoruz.

Etkinliklerimizde pandemi koşullarını göz önünde bulundurarak; maske, sosyal mesafe ve hijyen gibi tedbirlere de özellikle dikkat edeceğiz. Bu kutlu haftanın anısına 05 Nisan Pazartesi İstanbul ve 11 Nisan Pazar Diyarbakır’da stüdyo programları yapma, halkımıza gül dağıtma, anons araçlarıyla halkımıza mevlit coşkusunu yaşatma, stantlar kurarak Peygamber Efendimizi tanıtma, STK’lar arası siyer yarışmaları ve seminerler düzenleyip mevlit okutma, Peygamber Efendimize olan sevgi ve muhabbetimizi ifade eden görsellerle caddelerimizi süsleme, vakfımızın sitesinde Peygamber(sav) için özel ziyaretçi köşesi açıp Peygamber Sevdalısı halkımızın duygu ve düşüncelerini yansıtmalarına çalışacağız. Tüm bu çalışmaları da Rehber TV’den, vakfımızın sosyal medya hesaplarından sizlerle paylaşacağız inşallah.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu etkinlikleri mevlit haftasında düzenleyeceğiz. Bununla birlikte Peygamber sevdalısı halkımız ve esnafımızdan da imkânları dâhilinde ‘gül dağıtarak, salavat seferberliğimizi yaygınlaştırarak, esnafımızın müşterilerine şeker ve gül suyu dağıtıp indirim kampanyaları düzenleyerek, işyerleri ve caddelerini bu haftanın anısına süsleyerek bu kutlu haftaya katkı sunmalarını ve bu haftanın hayır ve bereketinden istifade etmelerini bekliyoruz. 01.04.2021 

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

Paylaş