VAKFIMIZIN DÜNYA KUDÜS GÜNÜ PROGRAMLARINA DAİR AÇIKLAMASI

VAKFIMIZIN DÜNYA KUDÜS GÜNÜ PROGRAMLARINA DAİR AÇIKLAMASI

VAKFIMIZIN DÜNYA KUDÜS GÜNÜ PROGRAMLARINA DAİR AÇIKLAMASI

بسم الله الرحمن الرحيم

Âlemlerin Rabbi olan Yüce Allah’a (Celle Celaluhu) hamdolsun. Efendimiz Hz. Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) salat, O’nun tertemiz Ehl-i Beyti’ne, seçkin ashabına, kıyamete kadar onların yolunda yürüyecek mümin kullara selam olsun.

KUDÜS EKSENİMİZDİR!

İsra suresinin birinci ayeti kerimesi ile mukaddes bir mekân olduğu belirtilen Kudüs, sadece o coğrafyada yaşayan Müslümanlar için değil, tüm ümmet için ortak ve kutsal bir mekan olduğu gibi, Kudüs davası da yine ümmetin tamamı için kutsal bir davadır. Mü’minler açısından özgürlüğü izzet, esareti ise zillet olan bir mekândır Kudüs. Kendisine sahip çıkanı yücelten, izzetli kılan, bigâne kalanı ise alçaltan bir davadır Kudüs. Çünkü Kudüs, ümmetin hürriyet davasıdır.

 

KUDÜS DAVASI ÜMMETİN DAVASIDIR!

        Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran, Yüce Allah’ın buyruğuyla etrafı mukaddes kılınan Kudüs hiç kuşkusuz İslam’ın en önemli, en yüce şehirlerinden biridir. Kudüs İslam ümmetinin onurudur, izzetidir, şerefidir. Müslümanlar, Kudüs’ü özgürleştirmek ve Siyonistlerden temizlemek ile mükelleftirler.

Gönüller mahzun, yüreklerde sızı olsa da Selahaddin’in aşkı ve azmi ile Filistinli Müslümanlar, Kudüs ve Mescid–i Aksa’nın esaretinin son bulması için her türlü fedakârlığı sergileyip bedel ödemektedirler. Biz iman erlerine düşen de maddi–manevi bu davaya desteklerimizi sunmaktır. İşte bu desteklerden biri de Kudüs davasını daima gündemde tutup, bu davaya sahip çıkmaktır. Bunun için Müslümanlar, Ramazan ayının son cumasını Kudüs Günü olarak kutlamakta, bu gün vesilesiyle Kudüs’ün özgürlük feryadını tüm dünyaya duyurmaktadırlar.

 

Yüce Mevla’mızın izniyle Peygamber Sevdalıları olarak 29 Nisan 2022 Cuma günü, İslam ümmetiyle birlikte Kudüs Günü’nü kutlayacağız. Birçok şehirde Peygamber sevdalısı kardeşlerimiz, Müslüman halkımız ile birlikte meydanlara inecek, Kudüs’ün yalnız olmadığını, Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağımızı haykıracak inşallah. Kudüs’ün özgürlüğü ve Mescid–i Aksa’nın hüznünün sona ermesi için aklımız hep Kudüs’te olacak, kalbimiz Kudüs diye atacak, sesimiz Kudüs diye haykıracaktır. Kudüs özgür olana ve Siyonistlerin vahşeti son bulana dek bizler her daim Kudüs’ü haykıracak ve gündemde tutmaya devam edeceğiz.

 

Kudüs davası, ümmetin davasıdır; ümmetin özgürlük davasıdır. Kudüs davasına sahip çıkan izzet bulur. Bu davaya sahip çıkmak ve Kudüs’ün özgürlüğü için mücadele etmek hepimizin görevidir. Bu mücadelede yer almak bizim için bir şereftir ve inşallah Kudüs’ün esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşması yakındır.

 

Bu vesileyle tertip edeceğimiz Dünya Kudüs Günü etkinliklerine, tüm halkımızdan destek ve katılım bekliyoruz.

     PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

 

 

 

 

                                                                                                           

 

Paylaş